Стабилно представяне за Попов и Башкехайов в Германия

Екипажът на Jasen Popov Racing Даниел Попов и Ангел Башкехайов заема 9-то място след първия състезателен ден при автомобилите състезаващи се в ADAC Opel Rallye Cup в рали „Щемведер Берг“. Немското състезание е трети кръг от едномарковата купа и отново предлага изключително силна конкуренция.

Даниел Попов и Ангел Башкехайов изпълняват максимално добре задачата, която сами си поставиха преди началото на второто си участие в ADAC Opel Rallye Cup – двамата са в топ 10 и се представят изключително добре с оглед малкия опит, който имат със своя Opel Adam Cup.

Българите започнаха с три девети времена в първите три отсечки, а в последния етап записаха десето. Разликата на Дани и Ангел с лидерите е доста по-малка в сравнение с първия им старт от преди месец. Попов и Башкехайов изостават на 32 секунди от лидерите Накер / Флорес-Триго. Челната тройка се допълва от естонците Волвер / Мадисо и белгийците Делфез / Болет.

В генералното класиране на рали „Щемведер Берг“ българският екипаж заема 34-то място.

В утрешния ден предстоят още десет скоростни отсечки, които ще решат класирането в рали „Щемведер Берг“.