Ангелов и Сивов с етапна победа, Илиев и Дончев с отлично представяне

Лидерите в националния рали шампионат Мирослав Ангелов и Еди Сивов (Мегапорт Рейсинг, Skoda Fabia R5) спечелиха първия супер-специален етап по алеите на курортен комплекс „Албена“. Ангелов и Сивов изпревариха с една шест десети Димитър Илиев и Крум Дончев (Боила Автомоторспорт, Mitsubishi Lancer Evo IX). Третото място в етапа остана за Йордан Атанасов и Янаки Янакиев (АРТ Рейсинг, Mitsubishi Lancer Evo IX), които изостанаха със секунда и една седем десети от лидерите.

Многобройна публика проследи завръщането на най-престижното българско рали в Албена и остана доволна от зрелището, което предложиха пилотите.

Безспорен бе интересът към Илиев и Дончев, които още по време на церемониалния старт във Варна бяха посрещанати изключително топло, а атрактивното и резултатно каране на Митко Илиев вдигна на крака всички, дошли да гледат първата отсечка.

Силно представяне в откриващия етап и за лидерите в група Е Калин Бенчев и Александър Спиров, които финишираха четвърти. Пети останаха Георги Василев и Стефан Добрев с Mitsubishi Lancer Evo IX, а шести се наредиха дебютиращите с новия си автомобил Subaru Impreza WRX N12 Костадин Щерев и Николай Арабаджиев.

Шампионите за 2017 година Тихомир Стратиев и Добрин Борисов (Марина Моторспорт, Peugeot 208 R2) завършиха откриващия етап на 49. Рали „България“ 2018 на седмо място и първо сред автомобилите с един двигателен мост.

Топ 10 допълниха екипажите Христо Атанасов / Марин Иванов (Citroen C2), Ясен Обретенов / Калоян Шантанов (BMW E30) и лидерите в клас RC3 Станислав Владимиров и Чавдар Събев (Opel Astra GSi).

Втория състезателен ден ще започне с класическия етап „Аладжа манастир“, който стартира в 9:30 часа.