Шесто място на финала на сезона за Попов и Башкехайов

шесто

Българският екипаж Даниел Попов и Ангел Башкехайов завърши на шесто място в класирането на ADAC Opel Rallye Cup в последния кръг за сезона – ADAC 3-Stadte Rallye. Тандемът на Ясен Попов Рейсинг изравни най-доброто си постижение в шампионата, като българите завършиха отново шести в най-трудното рали през сезона ADAC Rallye Deutschland в края на август.

От всички стартирали автомобили Opel Adam Cup, тъй като немското рали се зачиташе и за чешкия едномарков шампионат, българите също влязоха в топ 10 – 8-мо място.

Попов и Башкехайов увеличаваха темпото с всеки изминал етап и прогресираха в класирането за купата. Въпреки, че организаторите на състезанието отмениха три скоростни отсечки, това не попречи на родния тандем. Трудните макадамови участъци и липсата на стартове от близо месец и половина оказаха влияние, но въпреки това българите се справиха отлично с предизвикателствата пред тях.

В генералното класиране на ADAC 3-Stadte Rallye Дани и Ангел финишираха на 36-то място.