
Григор Григоров и Янаки Янакиев дебютираха по изключителен начин в Европейския рали шампионат. Двамата завършиха първия ден от рали „Канарски острови“, втори кръг от континенталния шампионат, на седмо място в клас ERC 3 Junior, а в генералното класиране заемат 30-та позиция.
„Днес беше много забавно, но сега се опитах да използвам ръчната спирачка, за да завия и тя не сработи, затова излязохме от пътя. Надявам се, че няма поражения по автомобила ни“ – сподели Григоров на финала на първия от двата супер-специални етапи от рали „Канарски острови“.
Българите започнаха уверено деня и се утвърдиха сред най-бързите десет автомобила с предно предаване участващи за Европейския шампионат. Въпреки непознатите и нетипични отсечки, Григоров и Янакиев подобряваха представянето си във всеки един етап. Най-доброто си постижение през деня те записаха на скоростна отсечка 5 „Сан Матео“ 2, където завършиха трети в класа си и 28-ми в генералното класиране.
