Успешен финал за българите в рали „Ескишехир“ 2019

Българските екипажи завършиха успешно рали „Ескишехир“ 2019 – трети кръг от Балканския рали трофей на FIA. Най-напред от родните тандеми завършиха Мирослав Ангелов и Георги Гаджев (Мегапорт Рейсинг, Skoda Fabia R5). Ангелов и Гаджев, които дебютираха като екипаж, се движиха равномерно във всички скоростни етапи и не рискуваха излишно, запазвайки четвъртата си позиция в генералното класиране. Те добавиха 20 точки съм своя актив и вече са на само 3 от лидерската позиция в Балканския рали трофей.

Йордан Атанасов и Янаки Янакиев (АРТ Рейсинг, Mitsubishi Lancer Evo IX) завършиха на позиция след Ангелов и Гаджев в генералното класиране на рали „Ескишехир“ 2019. Те постигнаха убедителна победа в клас ERT 2 и си върнаха лидерската позиция в шампионата след три кръга. Те имат в актива си 78 точки и гледат спокойно напред към следващия кръг – Монбат Рали Сливен в края на юни. Варненци също заложиха на сигурно темпо с оглед добрия си аванс, а в следобедните отсечки намалиха допълнително темпото заради дъжда, който заваля над скоростните отсечки.

Дебютът на Никола Мишев и Йордан Батаклиев (Боила Автомоторспорт, Peugeot 208 R2) в състезание извън България завърши успешно. Двамата стигнаха до 24 място в генералното класиране на рали „Ескишехир“, а в клас RC 4 приключиха на шесто място.

Състезанието бе спечелено от Мурат Бостанджъ и Онур Ватансевер (Ford Fiesta R5), които поведоха още от самото начало и въпреки спуканата гума в първия състезателен ден нямаха проблеми да задържат зад себе си своите конкуренти. Втори се наредиха шампионите в турския рали шампионат за миналата година Бурак Чукорова / Ведат Бостанджъ (Skoda Fabia R5), а третото място остана за техните съотборници Дениз Фахри / Бахадър Гьоченмез (Skoda Fabia R5).

Следващия кръг от Балканския рали трофей е българското Монбат Рали Сливен от 28 до 30 юни.