Даниел Попов спечели дебютния сезон на Българския виртуален рали шампионат

Даниел Попов спечели дебютния сезон на Българския виртуален рали шампионат. Състезателят на Ясен Попов Рейсинг, който е един от водещите млади пилоти на страната ни в ралитата, записа четири победи в осемте кръга на виртуалната надпревара, която имаше за цел да върне емоциите сред фенове и състезатели останали без моторспорт адреналин заради пандемията от Covid-19.

На второ място във виртуалното първенство, за което се регистрираха над 130 участника, завърши Асен Стратиев. Братът на трикратната ни европейска шампионка при дамите Екатерина Стратиева завоюва две победи в осемте проведени състезания. На трето място завърши Зафир Клисуранов, който показа завидни времена във всички кръгове от виртуалното рали първенство.

Въпреки, че сезонът бе използван от организаторите за намиране на най-точния формат за предстоящото първо официално издание, което се очаква да започне през месец юни, участниците демонстрираха страхотна форма, а конкуренцията бе повече от сериозна – в шестия кръг от шампионата победата бе постигната с едва 2 десети разлика, а в други два не премина границата от 10 секунди.

Освен Дани Попов още доста от реалните рали състезатели на България се включиха в инициативата. Сред тях личаха имената на Петър Гьошев, Тихомир Стратиев, Петър Йорданов, Боян Безус, Калин Бенчев, Георги Аврамов, Мартин Коев и други.

Най – много участници се пуснаха в третия кръг от виртуалния рали шампионат – 72, а общо 109 записаха точки в първенството.

Организаторите на виртуалния рали шампионат обещават нови емоции и формат на надпреварата, а наградите, които се подговят е много вероятно да бъдат без прецедент в историята на сим шампионатите у нас. Повече подробности за техните планове очаквайте в следващите седмици.