Добро представяне за българите в рали Евофон Рали ЕСОК

Българските екипажи завършиха успешно в Евофон Рали ЕСОК – първи кръг от Балканския рали трофей на FIA. Мирослав Ангелов и Георги Гаджев (Спортен клуб Мегапорт, Skoda Fabia Rally2 evo) финишираха на 4-та позиция в генералното класиране на турското рали. Шампионите на България се опитаха да се преборят за последното място на подиума в неделните шест скоростни отсечки, но загубеното време заради завъртането във вчерашния ден се оказа решаващо.

Екатерина Стратиева и Георги Аврамов (Астра Рейсинг, Peugeot 208 R2) имаха силен втори ден по мокрите трасета край Ескишехир. Двамата прогресираха в класирането, завършвайки на 6-то място в клас ERT 2 и на 17-то място в генералното класиране на първия кръг от Балканския рали трофей на FIA.

Днешният ден предложи на екипажите шест скоростни етапа, а времето не направи задачата им лесна – отсечките бяха мокри, което допълнително намали и без това ниското ниво на сцепление характерно за турския асфалт.

Местният пилот Бугра Баназ с навигатор Гюркал Мендерес (BC Vision Motorsport, Skoda Fabia R5) успяха да се преборят със своите съотборници Бурак Чукурова / Ведат Бостанджъ (Skoda Fabia Rally2 evo) за победата в генералното класиране. На трето място завърши екипажът Юмит Кан Йоздемир / Ботухан Мемишязъджъ (Ford Fiesta R5), който успя да удържи атаките на българите Ангелов и Гаджев.

Следващият кръг от Балканския рали трофей е родното рали „България“, което ще се проведе на 14-16 май. Повече информация за състезанието: www.rallybg.bg