Успешен финал за българите в рали Шумава

Българският екипаж Никола Мишев / Ангел Башкехайов (Peugeot 208 Rally4) завърши успешно в рали „Шумава“ 2022. Състезанието е втори кръг от чешкия рали шампионат и предложи предизвикателни етапи и сериозна конкуренция за участващите.

Генералното класиране бе спечелено от Ян Копецки / Ян Хлоушек (Skoda Fabia Rally2 evo), а подиумът бе допълнен от младите местни надежди Доминик Стритески / Иржи Ховорка (Skoda Fabia R5) и Филип Мареш / Радован Буча (Skoda Fabia Rally2 evo).

Трети успешен финал за Мишев и Башкехайов през годината

Никола Мишев и Ангел Башкехайов записаха трети успешен финал за сезона. След стабилното представяне в рали „Ковасна“ и „Ребенланд“ рали, българите записаха 35-то място в генералното класиране на рали „Шумава“ 2022. В клас RC4I, родният тандем се класира 8-ми.

Мишев и Башкехайов се опазиха от грешки по коварните трасета на класическото чешко състезание и се поздравиха с успешен финал, както и ценен опит от едни от най-трудните и предизвикателни трасета в Европа.

Нова победа за Ян Копецки, технически провал за Вацлав Пех

Състезанието предложи много емоции и по традиция сериозна битка между двама от най-силните чешки пилоти Ян Копецки и Вацлав Пех.

Пех поведе в ралито още от откриващия етап в петък и успешно задържаше Копецки зад себе си.

Лидерът получи технически проблем в хидравликата на своя Ford Focus WRC след специален етап 10, което доведе до отпадането му.

Така Копецки нямаше проблем да задържи победата до края, тъй като авансът му бе повече от минута.

След отпадането на Пех, най-интересна бе борбата за второто място между Доминик Стритески и Филип Мареш. Преди последния етап разликата между двамата бе едва 3,3 сек. в полза на Стритески. Мареш спечели последното изпитание, но Стритески успя да запази 1,2 сек. от своя аванс и да запише второ място в рали „Шумава“. За Мареш остана последното място на подиума.