Стайков и Кадир завършиха четиринадесети в рали „Бохемия“

Стайков и Кадир завършиха четиринадесети в рали Бохемия

Пламен Стайков и Рафи Кадир (Флат аут, Skoda Fabia R5) завършиха на четиринадесето място в първия си старт за сезон 2022 – чешкото рали „Бохемия“. Това бе едва второ състезание на Стайков с закупената през миналата година Fabia R5. Българите изостанаха с 9:13,2 мин. от победителите в ралито Ян Копецки / Ян Хлоушек (Skoda Fabia Rally2 evo). Челната тройка бе допълнена от още два екипажа с автомобили Skoda. Симон Вагнер / Гералд Винтер (Skoda Fabia Rally2 evo) и Доминик Стритески / Иржи Ховорка (Skoda Fabia R5) завършиха съответно на втора и трета позиция.

Колебливо начало за българите в първите етапи

Стайков и Кадир започнаха колебливо в първите етапи. На известната писта „Соснова“ и по улиците Млада Болеслав, българите записаха две 25-ти времена.

В класическите етапи в съботния ден, двукратният рали шампион на България, успя да подобри представянето си и започна да се изкачва в класирането.

В края на първия състезателен ден, Стайков и Кадир завършиха на шестнадесето място в общото подреждане. В клас RC2, българите заемаха четиринадесето място.

Времена в топ 20 през втория ден за българите

Във втория състезателен ден, екипажът на Флат Аут започна да записва времена близо до топ 10. Това им позволи да завършат състезанието на четиринадесета позиция в общото подреждане. В клас RC 2 Стайков и Кадир записаха тринадесето място.

Копецки и Хлоушек спечелиха драматична победа

Ян Копецки записа своята девета победа в домашното рали на Skoda. През по-голямата част от състезанието той се бореше с Вацлав Пех за лидерството, което загуби в началото на втория ден. Още след финала на първата отсечка в неделя Пех получи технически проблем в своя Ford Focus WRC и отпадна.

Копецки влоши значително темпото си в следващите етапи, което позволи на Филип Мареш да поведе. Копецки бързо започна да топи разликата в отсечките след сервизния парк. Етап преди финала, разликата между първите два екипажа бе едва 2 секунди.

Мареш получи технически проблем километри преди финала и така Копецки триумфира в 49-то издание на рали „Млада Болеслав“.