Второ, пето и петнадесето място за българските екипажи в рали „Мионица“, Йорданови отпаднаха след повреда

Снимки: Ивана Леонтийевич, RallyandCars77

Два от трите български екипажи, които стартираха в сръбското рали „Мионица“, завършиха надпреварата. Антон Титов и Динко Георгиев (Skoda Fabia R5) спечелиха два скоростни етапа и завършиха на второ място в генералното класиране. Екатерина Стратиева и Георги Аврамов (Opel Corsa Rally4) водиха битка за подиума, но завършиха пети. Петър Йорданов и Любка Йорданова (Hyundai i20 Coupe) отпаднаха, след като получиха повреда в скоростната кутия.

Антон Титов и Динко Георгиев останаха втори

В третия си старт за сезона, Антон Титов записа и първия си подиум. Заедно с Динко Георгиев, двамата спечелиха две скоростни отсечки, но не успяха да се преборят с младия сръбски пилот Лазар Милованович (Ford Fiesta Rally4). Разликата между родния екипаж и победителите е 34,8 секунди.

Битка за подиума, но в крайна сметка пето място за Стратиева и Аврамов в рали Мионица

След два старта в Румъния, Стратиева и Аврамов записаха старт и в Сърбия. Екипажът на Астра Рейсинг води интересна битка с местните екипажи за третото място в състезанието. В крайна сметка, родният екипаж пристигна на финала с пети резултат.

Снимка: Ивана Леонтийевич, RallyandCars77

Успешен дебют за младия Александър Томов

Успешен дебют в рали „Мионица“ записа младият пилот Александър Томов. Заедно с Явор Брънков, двамата финишираха на петндесето място в генералното класиране. Тандемът разчиташе на автомобил Hyundai i20 Coupe.

Повреда в скоростната кутия извади от ралито Петър Йорданов и Любка Йорданова

Технически проблем не позволи на Петър Йорданов и Любка Йорданова да завършат първото си участие за сезон 2022. Скоростната кутия на техния Hyundai i20 Coupe не издържа, изпращайки екипажа сред публиката.

Вдъхновено пилотиране донесе малко очаквана победа за Лазар Милованович в рали „Мионица“

Малко очаквана победа в рали „Мионица“ записа младият сръбски пилот Лазар Милованович. Заедно със своя навигатор Деян Голич, двамата успяха да се наложат над Антон Титов и Динко Георгиев и тяхната Skoda Fabia R5.

На третото място в рали „Мионица“ завършиха Александър Тодорович и Срдан Максимович (Peugeot 106).